Czy olej arganowy może zastąpić olej z sosny syberyjskiej?

Na łupież. Na zniszczone włosy. Na suchą skórę. Na łamliwe paznokcie. Na problemy z trądzikiem. Co wybrać, gdy mamy jeden z tych problemów lub (co gorsza) kilka z nich? Niektórzy polecają lekki olejek cedrowy. Jednak zdecydowanie lepszy od niego jest marokański olej arganowy. Na czym polega jego unikatowość? Jakie ma właściwości? Jak działa?

W pielęgnacji jest trochę tak, jak w gotowaniu. Nie zawsze trzeba trzymać się przepisu na piękne włosy, bo czasem – zamieniając tylko jeden składnik – możemy osiągnąć więcej. Tak właśnie działa wymiana oleju cedrowego na olej arganowy. To dwa składniki udanej pielęgnacji, które można wymieniać z korzyścią dla efektów.

olejek-arganowy-nanoil

Olej arganowy i cedrowy – podobieństwa i różnice

OLEJ CEDROWY wytłaczany jest z nasion sosny syberyjskiej, natomiast OLEJ ARGANOWY pozyskuje się z orzechów arganii żelaznej. Warto przy tym zaznaczyć, że olejek cedrowy często jest olejkiem eterycznym i trudno kupić ten tłoczony na zimno, bez żadnych dodatków.

Podobna jest ich konsystencja. Zarówno OLEJ CEDROWY, jak i oryginalny OLEJ ARGANOWY to złociste, płynne i doskonale wchłaniające się olejki, które nie przetłuszczają skóry i nie obciążają włosów.

I to by było na tyle podobieństw, bo gdy przejdziemy do właściwości i działania, pojawia się rozbieżność. OLEJ ARGANOWY to najbardziej uniwersalny olejek – nie tylko nawilża, odżywia i rewitalizuje, ale też ochrania, pobudza odnowę, upiększa. Niestety OLEJ CEDROWY nie jest aż tak wielozadaniowy i naprawia tylko kilka problemów.

Oba można stosować na skórę głowy, na włosy, na cerę, na ciało. Jednak tylko OLEJ ARGANOWY nadaje się do stosowania solo, a OLEJ CEDROWY trzeba stosować w połączeniu z innymi olejkami. To wynika z faktu, że olejek z sosny syberyjskiej w dużym stężeniu może podrażniać.

Jaki olejek arganowy jest najlepszy?

Wśród samych olejów arganowych też bywają gorsze i lepsze produkty. Wiele zależy od metody pozyskiwania i tego, skąd pochodzi dany olejek.

Bezkonkurencyjny w pielęgnacji jest OLEJ ARGANOWY NANOIL, którego jakość potwierdza certyfikat Ecocert przyznawany tylko naturalnym składnikom kosmetycznym, które pozyskiwane są w odpowiedni sposób. Warto wiedzieć, że OLEJ ARGANOWY NANOIL jest:

  • tłoczony na zimno i nierafinowany,
  • 100% organiczny, naturalny,
  • wolny od silikonów, parabenów, aromatów.

Ogromną zaletą tego olejku jest przede wszystkim WIELOZADANIOWOŚĆ, bo można stosować go na wiele sposobów, zarówno na włosy, skórę całego ciała, twarz, jak i paznokcie.

olejek-z-arganu-nanoil

Olej arganowy Nanoil – właściwości, działanie

Wszystkie właściwości olejku arganowego Nanoil biorą się z jego składu. I nie chodzi o skład kosmetyku, bo w nim jest wyłącznie zimnotłoczony olej z arganii żelaznej, ale o to, jakie składniki odżywcze kryje w sobie właśnie ten naturalny surowiec. A jest to PONAD 100 RÓŻNYCH SUBSTANCJI ODŻYWCZYCH: duże ilości witaminy E, fitosterole, NNKT (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe) i wiele innych.

To właśnie dzięki tym składnikom olej arganowy Nanoil działa ANTYOKSYDACYJNIE, ANTI-AGE, ODMŁADZAJĄCO i REGENERUJĄCO. Warto stosować go w codziennej pielęgnacji: dla zdrowia i piękna.

  1. Poprawia nawilżenie i zapobiega suchości skóry lub włosów.
  2. Rewitalizuje i pobudza odbudowę komórkową.
  3. Zapewnia ochronę przed słońcem i fotostarzeniem się.
  4. Ułatwia stylizację włosów, nadając im gładkość i blask.
  5. Ochrania pasma przed wysoką temperaturą podczas stylizacji.
  6. Wzmacnia cebulki włosów, zapobiegając wypadaniu włosów.
  7. Regeneruje i uelastycznia łamliwe paznokcie.

Najważniejsze jest, że tak naprawdę wystarczy tylko kilka kropli, aby osiągnąć ten efekt, ponieważ olej arganowy Nanoil to NAJLEPSZY I NAJLEPIEJ WCHŁANIAJĄCY SIĘ olejek, który można zastosować w codziennej pielęgnacji. Kryje w sobie moc właściwości, a przy tym jest bardzo łatwy w zastosowaniu – zarówno solo, jak i w połączeniu z innymi olejami.

Sprawdź sama. Wejdź na www.nanoil.pl/olej-arganowy i przetestuj olej arganowy. Poczuj jego działanie na własnej skórze.