Syberyjski olejek cedrowy. Jak prawidłowo stosować go na włosy?

olej-z-cedruOlej cedrowy występuje w dwóch rodzajach – jako olejek aromatyczny lub olej tłoczony z nasion. Rzadko wykorzystuje się go jako typowy produkt pielęgnacyjny, częściej dla podkreślenia walorów zapachowych kosmetyku. Niesłusznie, bo olejek cedrowy ma wiele cennych dla włosów właściwości. Trzeba tylko wiedzieć, jak go użyć i który wybrać. Zapoznaj się z kilkoma poradami w tej kwestii.

Naturalny olej cedrowy powstaje w wyniku tłoczenia na zimno. Ten najbardziej popularny pozyskuje się z sosny syberyjskiej, z nieskazitelnie czystych lasów Syberii. Ceni się go nie tylko za ekologiczność, ale również cenne właściwości lecznicze i pielęgnacyjne.

Można wykorzystać go na wiele sposobów, ale warto pamiętać o kilku prostych zasadach dotyczących jego stosowania. Tylko wówczas możemy liczyć na spektakularne i widoczne efekty. Szczególne wtedy, kiedy oczekujemy nie tylko intensywnego zapachu na włosach. Zacznijmy od tego, co olejek cedrowy daje naszym włosom?

Właściwości oleju cedrowego:

  • działa antyłojotokowo (ogranicza przetłuszczanie się włosów)
  • leczy stany zapalne (również te powodujące łupież)
  • wzmacnia włosy (ogranicza ich wypadanie, przyspiesza wzrost)
  • pielęgnuje skórę głowy (odświeża, oczyszcza, odżywia)

Syberyjskie drzewo cedrowe jest świetnym środkiem w walce o piękne włosy. Olej cedrowy najlepiej sprawdzi się u osób, które mają włosy przetłuszczające się, z łupieżem lub nadmiernie wypadające. W takim przypadkach warto wprowadzić go do codziennej pielęgnacji. Jak to zrobić, aby olej cedrowy zadziałał najefektywniej?

Jak stosować olej cedrowy?

W zasadzie olej cedrowy nadaje się do takiego samego użycia jak w przypadku innych olejków do włosów. Oczywiście o ile wybierzemy naturalny olej tłoczony na zimno z nasion sosny syberyjskiej. Eteryczny olejek cedrowy wymaga nieco więcej zachodu. Żeby zadziałał i nie zaszkodził, trzeba zastosować się do dwóch rad:

  1. Olej cedrowy w wersji eterycznej zawsze mieszaj z olejem bazowym np. arganowym.
  2. Nigdy nie trzymaj maski z olejem na głowie dłużej niż kwadrans, aby nie podrażnić skóry.
  3. Eteryczny olej cedrowy dodawaj w minimalnej ilości, odmierzając kroplami.