Walka z łupieżem? Skuteczna broń to syberyjski olej cedrowy!

olej-cedrowyŁupież jest dla wielu osób problemem natury estetycznej. Osypujące się na ramiona płatki skóry wyglądają niehigienicznie i brzydko. To jednak nie wszystko, co jest problemem. Przewlekły łupież to poważna choroba, z którą trzeba walczyć. Warto sięgnąć w trakcie tej walki po olej cedrowy o działaniu przeciwłojotokowym i przeciwzapalnym.

Łupież to jedna z najczęściej występujących chorób skóry głowy, która jest jednocześnie najrzadziej leczoną. Albo nie robimy z łupieżem nic, albo kupujemy pierwszy lepszy szampon z napisem „przeciwłupieżowy” i czekamy na poprawę. Rzadko udajemy się do lekarza, bo nie zastanawiamy się nawet nad przyczynami pojawiania się łupieżu. Dlatego niewiele z nas zdaje sobie sprawę, jak skuteczny w leczeniu łupieżu jest olej cedrowy.

Skąd się bierze łupież?

Białe, irytujące płatki osypujące się z naszej głowy to złuszczający się naskórek. Złuszczanie się zrogowaciałej warstwy skóry to całkowicie naturalny proces. O łupieżu mówimy wówczas, kiedy złuszczanie jest nasilone, towarzyszy mu swędzenie lub szybkie przetłuszczanie się włosów. Przyczyn powstawania łupieżu jest kilka:

  • niewłaściwa pielęgnacja przesuszonej skóry,
  • nieodpowiednie kosmetyki, które podrażniają skórę,
  • mikroorganizmy we włosach np. grzyby, drożdżaki,
  • zbyt rzadkie mycie włosów, czyli tłusta skóra.

Olej cedrowy na łupież

Sztuczna synteza tego oleju jest niemożliwa, dlatego jest tak cenny. Olej cedrowy to unikalny produkt naturalny, którego nie da się zastąpić żadnym zamiennikiem. Wykorzystuje się go nie tylko w kosmetyce, ale również w medycynie naturalnej. To składnik wielu kosmetyków i leków. Działa skutecznie zarówno na skórę, paznokcie, jak i włosy.

Olej cedrowy w przypadku włosów niezbędny jest, kiedy mamy problem z łupieżem. Uporczywie powracający łupież, nadmiernie łuszczący się naskórek i nieestetycznie osypujące się z głowy płatki to zmora wielu osób. Olej cedrowy stosowany regularnie eliminuje ten problem całkowicie, ponieważ działa:

  • przeciwłojotokowo (ogranicza nadmiernie wydzielanie się sebum),
  • przeciwgrzybicznie (eliminuje drożdżaki wywołujące łupież),
  • przeciwzapalnie (leczy stany zapalne towarzyszące łupieżowi),
  • przeciwświądowo (łagodzi podrażnienia i nieprzyjemne uczucie swędzenia).

Jak stosować olej cedrowy?

Po pierwsze należy wybrać olej cedrowy najlepszej jakości, zimnotłoczony z nasion sosny syberyjskiej. Oleje tłoczone innymi metodami albo olejki eteryczne (z igliwia sosny) nie mają takiego działania. Po drugie olej cedrowy trzeba stosować regularnie. Można olejować nim włosy, dodawać do gotowych masek i szamponów albo robić na jego bazie domowe kosmetyki przeciwłupieżowe. Zaletą jest to, że olej cedrowy jest całkowicie naturalny i nieszkodliwy.